SolidScape ile Mum Model Üretimi

SolidScape model üretimi, hassas döküm için kullanılan mum modellerin katmanlı olarak üretilmesi teknolojisidir. SolidScape, katmanlı üretim tekniği sayesinde karmaşık olarak tasarlanan, detaylı ve en küçük parçaları bile üstün yüzey kalitesi (0.012 mm) ile doğrudan üretilmesine olanak sağlar.

SolidScape katmanlı mum model üretimi, 2 adet hazneden eriyik halde bulunan mum ve destek malzemesinin püskürtücü kafaların her defasında bir kat oluşturacak şekilde üst üste yığılması ile gerçekleşir. Model bitiminde üretim mumları (build) destek mumundan (support) tamamen ayrılarak istenen mum modeller elde edilir.

Elde edilen modeller hızlı soğuma sayesinde termal genleşme ve model üzerinde herhangi bir kalıntı olmadığı için, sadece görsel bir model/prototip olarak kullanılabileceği gibi, doğrudan döküm kalıbı hassas döküm tekniği ile parça üretiminde kullanılabilir.

SolidScape mum model üretimi ile elde edilen modelin yüksek yüzey hassasiyeti ve boyutsal kararlılığı ile parça başına maliyeti düşürmektedir.

fake oakleys cheap mlb jerseys Louboutin outlet discontinued mbt shoes discount mlb jerseys Christian Louboutin outlet Christian Louboutin outlet Christian Louboutin outlet Christian Louboutin Shoes Outlet herve leger outlet cheap soccer jerseys Louboutin outlet Louboutin outlet thailand soccer jerseys Christian Louboutin outlet Louboutin outlet wholesale nba jerseys cheap seahawks jerseys